Xbox-hackers teruggehackt

Lizard Squad legde eind vorig jaar met een hack de netwerken van de Xbox en PlayStation grotendeels plat. Daarna zette de hackersgroep een website op waar klanten hun hacktool Lizard Stresser konden aanschaffen. Ruim 14.000 mensen deden dat, is nu te lezen in de data die zijn vrijgekomen, zo meldt Brian Krebs in een blog.
De Lizard Squad had de gegevens van zijn klanten ook niet sterk beveiligd. De gebruikersnamen en wachtwoorden waren opgeslagen in platte tekst. Hun IP-adressen zijn ook relatief eenvoudig te achterhalen, wat gerechtelijke vervolging makkelijk maakt.
Het gros van de kopers van de hackerstool bestaat uit gamers die andere gamers uit bepaalde spellen wilden verwijderen. Vooral de servers van Minecraft bleken een gewild dool voor de gebruiker van Lizard Stresser.
De hack op Lizard Squad is uitgevoerd door beveiligingsexperts volgens Krebbs. “Er lijkt een algemeen gevoel te zijn ontstaan in de kringen van security-onderzoekers dat het die hackers boven het hoofd groeit en dat als we een zootje tieners uit Westerse landen niet eens kunnen vinden en aangeven bij justitie dat dat een zeer treurige gang van zaken is.”
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee