Windows Update misbruikt voor oplichting, waarschuwt rechtbank
De e-mails lijken afkomstig van een gerechtsdeurwaarder en zijn voorzien van een vervalste dagvaarding, meldt Security.nl. De boodschap is dat de geadresseerde verzuimd heeft een Windows Update te betalen. Daarom staat een rekening van 100 euro open. Die kan onmiddellijk worden voldaan door de aanschaf van een Paysafecard.

Shutterstock
Shutterstock
De criminelen achter de mails lijken hun werkterrein te hebben verlegd vanuit België. De Belgische politie waarschuwde in december ook al voor dergelijke mailberichten. De criminelen hebben inmiddels hun prijs verhoogd. De Belgen moesten nog een Paysafecard kopen van 50 euro.
De Amsterdamse rechtbank waarschuwt tevens voor misleidende e-mails waarin wordt gedreigd met beslaglegging op de inboedel als gevolg van een uitspraak van de rechter met betrekking tot een schuld bij Google.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee