Snowden gaf zijn uitleg tijdens een interview in Moskou met John Oliver, zo meldt website CNet. Het kiezen van een wachtwoord is een taak waar mensen - lui als ze zijn - een bepaalde methodiek voor hebben. "Ze denken: het moet een kort woordje zijn dat ik ook nog weet als ik dronken ben. En juist dan gaan ze de mist in", zegt Snowden.
De meeste machtwoorden die volgens dat recept worden bedacht zijn door een computer heel eenvoudig te raden. Woorden tot een lengte van 8 tekens zijn eigenlijk helemaal niet meer veilig. Snowden: "Je moet iets kiezen dat je zelf wèl makkelijk kunt onthouden maar waar een computer vreselijk veel moeite mee heeft. Bijvoorbeeld de kreet 'Margaretthatcheris110%sexy', waarbij je je natuurlijk kunt afvragen of dat wel waarheidsgetrouw is. Het is in elk geval wel te onthouden, zelfs als je een glaasje op hebt."
Luiheid doet ons de das om
Z'n lang wachtwoord werkt perfect, het probleem is dat veel mensen het te veel moeite vinden om dat iedere keer weer in te typen als ze ergens moeten inloggen. Het resultaat: ze kiezen toch een makkelijk woordje dat niet al te lang is. "En dan kiezen mensen voor iets als passwerd in plaats van password. IT-volk zal mogelijk uitkomen op de moeilijke variant passnerd, maar dan heb je het wel gehad ben ik bang", aldus Snowden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee