Onmiddellijk actie nodig om lek in Internet Explorer te dichten
Het lek zit in versie 9 en eerdere versies. Versie 10 zou niet zijn aangetast. Dat betekent wel dat honderden miljoenen gebruikers er last van hebben. Het lek is ook al enkele malen misbruikt voor zeer gerichte aanvallen. Gebruikers die kwaadaardige websites bezoeken kunnen besmet worden, waardoor computercriminelen hun systemen kunnen overnemen.

Shutterstock
Shutterstock
Toolkit installeren
Gebruikers kunnen de zogeheten Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) downloaden op de website van Microsoft. De toolkit moet moet wel met de hand geconfigureerd worden.
Andere beveiligers, zoals McAfee en Rapid7 wijzen erop dat het voor consumenten eenvoudiger is voorlopig een andere browser te gebruiken.
Het lek is ontdekt door beveiligingsexpert Eric Romang. Hij vond het in een van de servers die in handen was van de hackersgroep Nitro. Deze gebruikte een zero day exploit in Java om pc’s te kapen.
Verwacht wordt dat Microsoft de patch binnen een week klaar heeft.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee