Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlandse kinderen slachtoffer hack VTech

Het zou gaan om persoonlijke gegevens van circa 120.000 Nederlandse kinderen, zo meldt de NOS via Teletekst. Data van 100.000 ouders uit ons land zouden ook zijn ontvreemd.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Klein deel van totaal

Wereldwijd zijn 6,4 miljoen kinderen getroffen door de inbraak op de servers van het speelgoedconcern. VTech heeft niet alleen persoonlijke data opgeslagen, maar ook een hele rits foto's van kinderen en ouders die meededen met de chatdienst. Het is niet bekend om hoeveel Nederlandse kinderfoto's het hier gaat.

Beeld

Een deel van de kinderfoto's valt - anoniem gemaakt - te bekijken op de website van Motherboard. Motherboard heeft bij VTech, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd in Hong Kong, om opheldering gevraagd waarom die foto's überhaupt op de servers bewaard zijn gebleven. Een tevredenstellend antwoord op die vraag bleef uit.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in