Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlandse bedrijven relatief vaak slachtoffer cybercrime

Dat maakt accountancy- en adviesorganisatie PwC op uit antwoorden op vragen aan 6337 respondenten uit 115 landen. Volgens het rapport 'Economic Crime Survey 2016' heeft wereldwijd ruim een derde (36 procent) van de bevraagde organisaties al eens te maken gehad met economische criminaliteit. Onder Nederlandse ondernemingen ligt dat percentage nog hoger, namelijk op 46 procent.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Volgens Andre Mikkers, van PwC, is de verklaring hiervoor dat 'Nederland een welvarend land is waar economische criminaliteit hoog op de agenda staat. Als men zich hier meer mee bezig houdt, wordt het ook meer ontdekt; de controleparadox.'

Als de verschillende industrieën worden vergeleken, blijkt dat financiële sector met 48 procent incidentie het meest wordt geconfronteerd met economische en digitale criminaliteit. De overheid volgt met 44 procent, op de hielen gezeten door de retail- en consumentenbranche met 43 procent.

Bedrijfscultuur

Ondanks dat de regulering de afgelopen jaren is toegenomen, maakt Mikkers zich vooral zorgen om het gebrek aan snelheid waarmee ondernemingen maatregelen treffen. "We hebben hier te maken met een enorm complex probleem dat steeds groter wordt. Te weinig bedrijven nemen de juiste maatregelen om met deze dreiging om te gaan. De bestrijding van economische en digitale criminaliteit kan je niet op het bordje van een medewerker leggen. Het moet worden opgenomen in de bedrijfscultuur."

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in