Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft maakt gehakt van beveiliging andere browsers

Het is niet de score van Internet Explorer die verbazing wekt. IE 9 scoort 4 punten uit een maximum van 4. En IE 8 haalt nog altijd 3. De enig slecht scorende IE-versie is versie 6, maar dat is dan ook een versie die zijn klanten zo snel mogelijk moeten vervangen, meent Microsoft.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Chrome en Firefox scoren veel lager

Maar verbazend is wel de voorsprong die Microsoft in beveiliging meent te hebben op de concurrentie. De laatste stabiele versie van Chrome scoort 2,5 uit 4 - nog slechter dan het jaren oude IE8, dus. En dat is dan nog de best scorende concurrent. De jongste versie van Firefox komt niet verder dan de score 2. Opera en Apples Safari zijn nog niet te testen; Microsoft heeft daarvan afgezien vanwege hun bescheiden marktaandeel.

Met zulke cijfers lijkt de website, yourbrowsermatters genaamd, vooral een promotioneel doel te dienen. Om de kritiek te pareren heeft Microsoft de testcriteria die het aanlegt gepubliceerd [PDF]. Wat daarbij opvalt is, dat ook het gebruik van een aantal Windows-specifieke beveiligingsmaatregelen als criterium wordt aangelegd. Toch is van bevoordeling van Internet Explorer geen sprake, stelt Microsoft. Ook beveiligingsmaatregelen die Internet Explorer niet kent, kunnen bijdragen aan de score.

Discussie is welkom

Roger Capriotti, hoofd marketing van Internet Explorer, denkt niet dat met die verdediging de kritiek verstomt. "Beveiligingsscores zoals deze zijn vaak voorwerp van kritisch onderzoek, en er bestaat geen zekerheid dat een enkele test alle aspecten van browserbeveiliging in perfecte samenhang kan doornemen, aldus Capriotti. Maar wie de scoringsmethode willekeurig vindt, moet dan maar een beter meetinstrument ontwikkelen, vindt Microsoft. Want dialoog over browserbeveiliging is belangrijk. Hoe meer weet websurfers daarvan hebben, hoe groter de kans dat ze maatregelen nemen en naar modernere browsers migreren.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in