De drie winnende AV-suites herkennen 99,9 procent van de aangeboden malware. De verschillen zijn echter klein. Zeker de helft van alle 21 geteste AV-producten herkent 98 tot ruim 99 procent van de malware, zo blijkt uit het onderzoek. Uitzonderingen zijn Ahnlab en Microsoft, waarvan de AV-software respectievelijk 90 en 92,5 procent van de malware herkende.
Voor de test werden 21 antivirusproducten beproefd. Daarbij werd uitgegaan van tot op de testdag geüpdate versies. De testen werden vier keer uitgevoerd tussen maart en juni. Daarbij werd de dagelijkse praktijk zo veel mogelijk nagebootst. Zo werden duizenden websites bezocht waarvan bekend is dat ze kwaadaardig zijn.
AV in de cloud niet genoeg
Bij de test waren ook diverse cloudgebaseerde AV-producten betrokken. AV-Comparatives waarschuwt er wel voor dat die niet gebruikt kunnen worden als volledige vervanging voor een lokaal werkende AV-oplossing. Uit de testen bleek dat cloudversies soms uit de lucht kunnen zijn wegens problemen of onderhoud. Gebruikers worden daar zelden van op de hoogte gebracht, terwijl ze op die momenten wel onbeschermd zijn. Ze zijn daarom alleen geschikt als aanvulling, aldus de onderzoekers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee