De nieuwe bescherming werd officieel ten doop gehouden op het Intel Developers Forum (IDFD) in San Francisco. Intel is een van de grootste fabrikanten van Ultrabooks, ultradunne laptops. Deze nieuwste beveiliging is het resultaat van een gezamenlijke inspanning van McAfee en Intel om software te ontwikkelen die gebruikmaakt van Intel Anti-Theft Technology om apparaten en data van consumenten te beveiligen.
McAfee Anti-Theft, zoals de software heet, combineert hardwarematige beveiligingsfuncties met geavanceerde software om persoonlijke informatie te beveiligen bij verlies of diefstal. Gebruikers kunnen hun ultralichte mobiele pc’s ook online opsporen. De Ultrabook bepaalt zelf zijn positie aan de hand van wifi-, GPS- of 3G-gegevens. Die locatiegegevens worden uitgestuurd via internet, zodat de rechtmatige eigenaar weet waar zijn hardware is.
Vastzetten van het systeem
Tevens is het mogelijk om het apparaat op afstand te vergrendelen, zodat de Ultrabook niet toegankelijk is en de informatie daarop wordt beschermd. Er is ook gedacht aan de 'sleutelende dief', want beveiligingsfuncties zorgen ervoor dat de opgeslagen informatie zelfs veilig is wanneer de harde schijf wordt verwijderd of er een geheel nieuw besturingssysteem op wordt gezet.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee