Kerstens heeft een unieke dataset verzameld, bestaande uit gegevens van 6299 Nederlandse jongeren in de leeftijd van 10-18 jaar. Zij heeft daarbij gekeken naar het aantal jongeren die online risico lopen en die online een risico vormen voor anderen. Drs. Joyce Kerstens, senior researcher in cybercrime bij NHL University & Police Academy.
Van de jongeren die risico lopen, rapporteert een relatief klein deel negatieve ervaringen. Een op de tien jongeren houdt zich wel eens bezig met cybercrime of cyberpesten. Een aanzienlijk deel van deze jongeren is zelf ook een online slachtoffer geweest.
Kwestie van leeftijd
Factoren die verband houden met online risico zijn leeftijd, sekse, zelfcontrole en online disinhibitie (minder geremd gedrag). Online risicogedrag, zoals het produceren van seksueel beeldmateriaal (sexting), vindt hoofdzakelijk plaats binnen bestaande sociale relaties.
Proefschrift
Het proefschrift geeft een genuanceerd beeld van welke jongeren online risico lopen, welke jongeren negatieve ervaringen opdoen, welke jongeren een risico vormen voor anderen en welke jongeren zowel dader als slachtoffer zijn op internet. Online risico resulteert niet automatisch in negatieve ervaringen of consequenties.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee