Helft Britse banken kwetsbaar door veroudere encryptie
Het alarmerend bericht komt van Xiphos Research, een IT-beveiligingsonderzoeker die in november 84 financiële instellingen in het Verenigd Koninkrijk onder de loep nam. Gisteren werd het rapport gepresenteerd waarover The Register schrijft.

Shutterstock
Shutterstock
De lekken vormen een risico voor iedereen die met de financiële instelling zaken doet. Overboekingen, wachtwoorden en andere persoonlijk gegevens kunnen relatief eenvoudig worden afgetapt of gemanipuleerd.
Xiphos wil geen namen noemen van de instellingen met kwetsbare software omdat het bedrijf zegt dat in de weken na het onderzoek niet alle betrokken organisaties op de juiste manier geïnformeerd konden worden. Xiphos heeft wel de resultaten van het onderzoek voorgelegd aan de Financial Conduct Authority en het National Crime Agency.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee