Overslaan en naar de inhoud gaan

Hackers helpen Nederlandse drugsbende

Dat maakten justitie in Antwerpen en het Openbaar Ministerie in Nederland vandaag bekend.
Business
Shutterstock
Shutterstock

De drugshandelaren lieten de websites van de twee grote containerterminals in de haven van Antwerpen hacken. Zo konden ze de locatie en de verplaatsing van de containers met drugs manipuleren. Vervolgens verschenen chauffeurs van de bende eerder dan de reguliere transporteur op de kade om de drugscontainer af te halen.

Rederijen gehackt

Daarnaast werden computers van rederijen in België gemanipuleerd. Onder meer door het installeren van bepaalde software die in een bijlage van een e-mail was verborgen. De e-mails bleken afkomstig van een Nederlands IP-adres.

In België zijn 2 ICT-experts aangehouden. Twee anderen worden nog (internationaal) gezocht.

Bij verscheidene huiszoekingen in België en Nederland werden onder meer grote partijen drugs, vuurwapens, kogelwerende vesten en grote geldsommen in beslag genomen.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in