Hackers hadden vrij spel met miljoenen datarecords

Weinig bescherming
De onderzoekers kwamen er achter dat in maar 4 van de 237 gemelde datalekken encryptie was gebruikt. Daarvan waren er slechts twee te classificeren als beveiligde breaches, waarbij encryptie de toegang tot de gestolen data beperkte. Exploitanten van websites kunnen dus best nog wat verbeteren aan hun beveiligingsniveau, concludeert SafeNet.
Grote slag geslagen
In elk van de laatste vier achtereenvolgende kwartalen was er één grote databreach, waarbij meer dan 100 miljoen bestanden op straat kwamen te liggen. Drie van de vijf grootste datalekken vonden plaats in de Verenigde Staten, de andere twee in Europa.
Ziekenhuizen zijn vooral doelwit
23 procent van de incidenten vond plaats in de gezondheidszorg – meer dan in welke andere branche dan ook. Daarbij raakten 782.732 records zoek. Het aantal datalekken in de financiële dienstverlening nam daarentegen aanzienlijk af: van 56 procent in het eerste kwartaal tot minder dan één procent van alle gestolen records in het tweede kwartaal.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee