Grote twijfel aan 'enorme datadiefstal'

Internetdeskundige Axel Arnbak van de Universiteit van Amsterdam uit grote twijfels over de vermeende diefstal. "Het lijkt op een storm in een glas water'', zegt hij. "Dit is niet de eerder aangekondigde apocalyps op internet.''
'Bericht mogelijk grote marketingtruc'
De melding werd vorige week gedaan door het Amerikaanse bedrijf Hold Security in Milwaukee en overgenomen door de New York Times. Het bericht wekte wereldwijd grote vrees voor het weglekken van persoonsgegevens.
Nu het stof is neergedaald, denkt cybersecurity- en informatierechtonderzoeker Arnbak dat het om een "slim verpakte marketingtruc'' gaat. Het bedrijf bood volgens hem meteen een abonnement aan om voor 120 dollar per jaar te onderzoeken of iemands naam op de lijst van gehackte accounts staat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee