Overslaan en naar de inhoud gaan

Game moet sitebeveiliging helpen verbeteren

In ThreatBattle inventariseert en categoriseert realtime cyberaanvallen die zijn systeem bedreigen via de combinatie van een persoonlijke app en de daaraan gekoppelde game. Hij of zij speelt vervolgens een Tower Defence Game tegen representaties van deze aanvallers. Doel is om over langere tijd meer State of Preparedness (SToP kracht) op te bouwen.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Het prototype van ThreatBattle is op initiatief van de ministeries van Veiligheid en Justitie, Defensie, Binnenlandse Zaken en Economische Zaken binnen het small business innovation research (SBIR) programma ontwikkeld. ThreatBattle is gerealiseerd door een consortium, verantwoordelijk voor het programmeren van een transreality bridge, de ontwikkeling van een bijbehorende game, botnet-feeding en onderzoek.

Verbinding tussen data en virtuele omgeving

Het bedrijf achter Sightes ThreatBattle ontwikkelt apps en daaraan gekoppelde games op basis van 'transreality', wat kan worden begrepen als 'een verbinding tussen fysieke data en een virtuele game of simulatie-omgeving'. In 2012 was Sightes winnaar van de haalbaarheidsstudie SBIR Cyber Security Tender 1 (2012). De winnaars van die haalbaarheidsstudie gingen vervolgens onderling in competitie om een vervolgopdracht binnen te slepen voor een R&D-traject. In 2013 kregen 8 projecten,waaronder ThreatBattle, een opdracht voor zo'n R&D-traject.

Voor de eerste tender SBIR Cyber Security stelden de ministeries van Economische Zaken, Defensie, Binnenlandse Zaken en Veiligheid en Justitie in totaal 3 miljoen euro op projectbasis beschikbaar. Binnenkort gaan 21 'winnaars' van een haalbaarheidsstudie van de tweede tender in competitie voor een vervolgopdracht. Het totale budget voor projecten in deze tweede tender bedraagt 2,22 miljoen euro.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in