EU werkt serieus aan stopknop auto voor politie
De technologie is niet nieuw, sommige autofabrikanten bouwen de mogelijkheid al standaard in. Wel nieuw is dat de EU zich niet wil verlaten op de systemen die autoproducenten hebben bedacht, maar zelf een kastje ontwikkelt dat in elke auto moet worden ingebouwd. Het Britse dagblad The Telegraph heeft bronnen die dit bevestigen.

Shutterstock
Shutterstock
Het kastje zou een onderdeel zijn van een veel breder programma genaamd "Enlets" (European Networks of Law Enforcement Technologies) met maatregelen om auto's in de EU te volgen en te onderscheppen. Het plan moet tegen 2020 in werking treden.
Achtervolging voorkomen
De politie kan met het systeem dat binnen de EU wordt ontwikkeld, via het beeldscherm in de controlekamer de brandstoftoevoer afsluiten en de ontsteking uitschakelen. Het doel is de risicovolle achtervolgingen te voorkomen, die nu met enige regelmaat plaatsvinden. Europese privacygroeperingen hebben al met verontwaardiging gereageerd op de plannen die indruisen tegen de burgerrechten.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee