Overslaan en naar de inhoud gaan

Dell neemt IT-beveiliger SonicWall over

SonicWall is nu nog eigendom van een groep institutionele beleggers, waarvan Thoma Bravo en een pensioenfonds van Canadese leraren de grootste zijn. De verkoop aan Dell wordt naar verwachting binnen 45 dagen afgerond.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Tot de specialismen van SonicWall behoren producten voor 'unified threat management' (UTM), geavanceerde firewalls (productlijn SuperMassive), remote access, e-mailbeveiliging, backup en recovery. Het bedrijf richt zich op grote ondernemingen en datacenters.

SonicWall heeft 300.000 klanten

SonicWall heeft naar eigen zeggen 300.000 klanten en boekte afgelopen jaar een omzet van circa 260 miljoen dollar. Concurrenten zijn leveranciers als CheckPoint, Cisco, Fortinet, Juniper, Intel-dochter McAfee en Palo Alto Networks.

Met de overname van SonicWall versterkt Dell zijn aanbod van beveiligings- en beheerproducten. Daarmee probeert het bedrijf uit Texas, van oorsprong pc-fabrikant, zich op te werken tot IT-leverancier die van alle markten thuis is. Het vindt in dat opzicht onder meer HP en IBM op zijn weg.

Nieuwe baas moet softwarepoot uitbreiden

Vorige week trad John Swainson aan als hoofd van de Dell Software Group. Swainson, afkomstig van CA Technologies, kreeg als opdracht software "een rol van betekenis" te geven in het totale portfolio van Dell. In een teleconferentie zei hij gisteren dat de overname van SonicWall daarom "niet het laatste is wat men van ons zal zien". Hij kondigde onder meer uitbreidingen op het gebied van cloudcomputing aan.

Dell is al langer op overnamepad

In 2011 nam Dell al SecureWorks over, eveneens voor een geheim gehouden bedrag. Een jaar eerder maakte Dell zich meester van KACE, dat zich richt op beheer van kwetsbaarheden en patches. Andere overnames uit het recente verleden zijn die van AppAssure, Compellent Technologies en Force 10 Networks.

Alle medewerkers kunnen mee naar Dell

SonicWall is opgericht in 1999 en heeft zijn hoofdkantoor in San Jose (Californië). Tot de overname in 2010 door investeerders voor 717 miljoen dollar was het bedrijf aan de effectenbeurs genoteerd. SonicWall telt ongeveer 950 medewerkers, die allemaal in dienst komen van Dell.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in