Overslaan en naar de inhoud gaan

Databeveiliging blijft onvoldoende

Dat blijkt uit onderzoek dat is uitgevoerd door Experian en het Ponemon Institute onder bijna 600 IT-beveiligers. Zij werden ondervraagd over hun ervaringen bij de volgens hen ernstigste gegevensdiefstal binnen hun organisatie.
Business
Shutterstock
Shutterstock

De klantengegevens die daarbij waren gestolen waren bij 60 procent van de organisaties niet versleuteld. De nazorg voor getroffen klanten is ook in veel gevallen niet goed. Zo biedt bijna driekwart geen credit monitoring of andere beveiligingstools aan hen aan die enige bescherming kunnen bieden tegen identiteitsdiefstal.

De respondenten zien 3 belangrijke maatregelen om negatieve gevolgen te beperken na gegevensdiefstal. Ten eerste moet juridische hulp worden ingehuurd. Ten tweede moet bepaald worden welke schade klanten hebben ondervonden en de derde maatregel is dat forensische experts in de arm worden genomen.

Gunstige gevolgen van dergelijke datadiefstallen zijn dat het algemeen management zich meer bewust wordt van goede databeveiliging. Dat leidde bij bijna twee derde tot een hoger budget en bij 30 procent tot een uitbreiding van de IT-afdeling.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in