'Aftappen internet levert erg weinig op'

De gegevens zijn voor het grootste deel verouderd, onder meer omdat steeds meer gebruik wordt gemaakt van Whatsapp en Facebook op smartphones. Die applicaties houden de de hele dag een open verbinding in stand. Daardoor is in de metadata niet te traceren met wie contact gelegd wordt en hoe lang.
Volgens de experts is de scherpe deling tussen telefonie en internet die in de Wet bewaarplicht wordt gemaakt, niet meer van toepassing.
Slechts in een fractie van de zaken van nut
Slechts in een aantal kinderpornozaken hebben de bewaarde metadata bewijsmateriaal opgeleverd in een strafzaak, ongeveer 1 promille van het totaal aantal zaken in de onderzoeksperiode.
Toch blijven de opsporingsdiensten overtuigd van het nut van de bewaarplicht; ze willen zelfs een uitbreiding van 6 maanden naar 12 maanden. De rechercheurs zouden nog niet voldoende op de hoogte zijn, hoe ze de bewaarde gegevens goed kunnen gebruiken.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee