Bij de hack van malwareproducent Hacking Team - dat zijn kwaadaardige software aan overheden probeert te slijten - zijn tot nog toe drie lekken in Flash gevonden. Het eerste lek dichtte Adobe in korte tijd, lekken twee en drie duurden wat langer. Maar drie dagen na de ontdekking heeft Adobe ook die lekken gedicht. De gepatchte variant is te herkennen aan het versienummer 18.0.0.209.
De nieuwe versie is al beschikbaar voor Chrome, Firefox en Safari. Wie niet voor automatische updates heeft gekozen - wat in Chrome automatisch gebeurt - kan een update in Firefox en Safari forceren via de Adobe website of in het instellingenmenu. Bij een update in Firefox wordt in Flash automatisch weer geactiveerd; Mozilla had de plug-in eerder deze week automatisch uitgeschakeld in alle installaties van Firefox, en die uitschakeling blijft van kracht zo lang men nog niet op de jongste versie zit.
Microsoft heeft nog geen actie ondernomen
Microsoft heeft echter nog geen actie ondernomen om Flash op zijn browsers te updaten. Internet Explorer draait nog op versie 18.0.0.203, de Edge-browser in Windows 10 nog op 18.0.0.200. De laatste is dus nog kwetsbaar voor alle drie zero-days die Hacking Team had ontwikkeld.
Bij Internet Explorer blijft dus uitschakelen van de Flash-plug-in voorlopig het devies. Maar ook bij de andere browsers is het waarschijnlijk beter om Flash niet langer te gebruiken. Voor de meeste populaire sites is Flash toch al niet nodig; de belangrijkste uitzondering is Spotify's webspeler. Firefox biedt een handige tussenoptie tussen in- en uitschakelen; je kan deze browser ook zo instellen dat altijd om toestemming wordt gevraagd voordat een website Flash activeert.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee