Smartphone favoriet voor mobiel internet

Een ruime meerderheid (56 procent) van de Nederlanders maakt gebruik van mobiel internet, maar hier blijft ons land toch achter bij de Zweden, Denen en Britten. Het CBS vindt het opvallend hoe weinig Duitsers (31 procent) gebruik maken van mobiel internet. Hun aandeel ligt nog onder het EU-gemiddelde van 35 procent.
Twee jaar geleden was laptop nog favoriet
De smartphone blijkt bij Nederlanders favoriet om onderweg online te kunnen gaan. In 2010 was de laptop daarvoor nog het aangewezen gereedschap. Vooral jongeren (12-25 jaar) grijpen naar hun smartphone om mobiel te internetten, de meesten vrijwel dagelijks. Bijna de helft van hen gebruikt hiervoor (ook) een laptop en een kwart een tablet.
Ook bij de leeftijdsgroep van 25-45 jaar is de smartphone het populairste apparaat voor mobiel internet. De hoogste leeftijdgroep (65-75 jaar) gebruikt tablet en smartphone bijna even vaak maar geven de voorkeur aan de laptop, al komt mobiel internetten ook dan niet boven de 15 procent uit.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee