Google ziet grote voordelen van het spraakgestuurd zoeken, bijvoorbeeld tijdens het bakken van een taart en je met handen vol met plakkerig deeg wil weten hoeveel gram er in een 'cup' gaan.
Met de nieuwste versie van de Chrome-bowser is het nu voldoende om een nieuw tabblad te openen of Google.com te bezoeken en in te spreken: "Okay Google, how many grams are in a cup?"
Met deze spraakcommando's kan ook een timer ingesteld worden en een herinnering in Google Now. Daarvoor moet wel eerst 'OK, Google' geactiveerd worden met het microfoon-icoontje naast het zoekvenster van de zoekmachine.
Google geeft overigens geen clou hoe je met je handen vol deeg van de pagina met het recept naar het zoekvenster komt.
Eerst alleen beschikbaar in de Engelse versie
Google heeft de spraakbesturing van Chrome al enige tijd in voorbereiding en gebruikers van Chrome Beta konden deze nieuwe functionaliteit al enige tijd uitproberen. De spraakbesturing werkt voorlopig alleen nog in de Amerikaans-Engelse versie van Chrome op Windows, Mac en Linux. Ondersteuning van andere talen volgt 'binnenkort', zegt Google. Gebruikers van de Amerikaans-Engelse versie kunnen de update de komende dagen verwachten.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee