Tot zover niets aan de hand, ware het niet dat er vreemd werd omgesprongen met de betaling. Mensen die gewoon een foto hadden geüpload kregen wel een percentage van de verkoopprijs, wie een CC-licentie had aangevinkt kreeg geen cent. Dat zette kwaad bloed onder de fotografen.
Na de eerste protesten werd het probleem door Flickr weggewimpeld. Maar nu blijkt dat het aantal klachten maar blijft groeien. Niet alleen gebruikers van Flickr zijn kwaad, ook andere organisaties laten van zich horen. Kern van de bezwaren is dat Flickr niet goed omgaat met de Creative Commons (CC) licentie. De CC is een mogelijkheid voor fotografen om hun werk gratis ter beschikking te stellen van de wereld. Als een partij daar dan geld mee gaat verdienen, schiet dat in het verkeerde keelgat.
Al eerder problemen
In 2007 had Flickr ook al problemen met copyrights, toen bleek dat een geüploade foto werd gebruikt voor een groot reclamebord van Virgin Mobile. Dit werd gedaan zonder de maker van de foto om toestemming te vragen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee