"Dit is een prijs waar alle onderzoekers op de wereld voor gaan. Dus ik ben verheugd de samenwerking aan te kunnen kondigen tussen de universiteit van Dresden, King's College in Londen en de University of Surrey", zei Cameron. De heilige graal is de een volgende stap in snel mobiel datatransport. "Met 4G kun je een 800 MB video in 40 seconden downloaden, met 5G moet dat teruggebracht worden tot ongeveer een enkele seconde."
Cameron stelde dat de Britten zich niet kunnen veroorloven de ontwikkeling van 5G te missen. Zijn beleid is er op gericht het Verenigd Koninkrijk te transformeren tot de meest digitale natie in de G8.
Brits eiland ooit mobiele proeftuin
De Britten staan niet bekend om hun voortvarendheid met digitale innovatie. Zeker in de beschikbaarheid van vaste breedbandnetwerken liep het land lang achter op het vaste land van Europa. Het Isle of Man, dat een speciale status heeft binnen het Koninkrijk, pionierde wel met de aanleg van mobiele breedbandnetwerken en gold rond de eeuwwisseling als een proeftuin voor 3G.
De plannen met 5G vormen een onderdeel van Cameron's stimuleringsbeleid rond The Internet of Things, waar de Britse overheid 73 miljoen pond (87 miljoen euro) aan budget voor beschikbaar heeft gesteld. Vooral de 'machine-to-machine'-communicatie speelt daarin een belangrijke rol.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee