BlackBerry kondigde het nieuwe initiatief met de naam Project Ion, gisteren aan op een conferentie in San Francisco. Het bedrijf zet daarvoor zijn cloudtechnologie in in combinatie met de QNX-software waarmee een apparaat gegevens naar de cloud kan sturen.
Volgens Alec Saunders, vice president cloud bij BlackBerry, verloopt de ontwikkeling binnen Project Ion zeer snel, onder meer doordat veel gebruik gemaakt wordt van componenten die al in het open source domein beschikbaar zijn. Zo maakt BlackBerry gebruik van Cassandra als database in de cloud omdat deze zeer snel data kan wegschrijven. BlackBerry verwacht dat massale hoeveelheden data van alle apparatuur met een IP-adres komen. Het bedrijf gebruikt voor de bewerking van die gegevens de open source gereedschappen Kafka, Solr en Vert.x.
BlackBerry roept nu ontwikkelaars op toepassingen te schrijven voor de client-apparatuur. Dat kan bijvoorbeeld daar waar QNX al als besturingssysteem in gebruik is, zoals bij sommige automerken waaronder Audi, BMW en General Motors. Maar het bedrijf zoekt bij de ontwikkelaars nadrukkelijk ook naar ideeën voor nieuwe toepassingen.
In het najaar eerste publieke bèta-versie
BlackBerry werkt samen met een aantal grote namen in het Industrial Internet Consortium, waaronder AT&T, Cisco, IBM en Intel. In de zomer komt er een testversie die alleen voor een geselecteerde groep toegankelijk is. In het najaar volgt dan een publiek toegankelijke bètaversie van het platform.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee