Vertrouwen zzp'er in eigen bedrijf gedaald
In de maand september was het gemiddelde indexcijfer over alle sectoren 345 punten (de maximale score is 500 punten). Ter vergelijking, in juli was dit 355 punten en in de maand augustus 359 punten; dit geeft aan dat zzp’ers deze maand iets minder positief gestemd zijn over de vooruitzichten voor hun eigen onderneming en sector. De crisisindex is eind juni gelanceerd en meet of en hoe hard zzp’ers worden getroffen door de economische crisis.

Shutterstock
Shutterstock
Met name zelfstandige ICT-ers zijn minder positief in september. De negatieve stemming heeft volgens FNV Zelfstandigen vooral te maken met een dalende omzet vanaf de zomer.
Linde Gonggrijp, directeur FNV Zelfstandigen: "De ZZP crisisindex geeft ons steeds meer gedetailleerde informatie over de recessie. Over het algemeen zijn zzp’ers nog steeds positief gestemd; alleen ICT’ers waren net als in de maand augustus een stuk negatiever. Wat ook opvalt is dat de zzp’ers, ondanks de economische crisis, tevreden zijn over de betaalmoraal van hun opdrachtgevers."
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee