Nieuwe cao van NXP niet dichterbij

Een consequentie van de twee ploegendiensten is dat de functies in de ICN-8 en ICN-5 fabrieken volgens de regels van het UWV niet langer inwisselbaar zijn, waardoor het afspiegelingsbeginsel niet kan worden toegepast in de selectie van medewerkers die straks ontslagen worden. Er zullen door de sluiting van de ICN-5 fabriek 350 banen bij NXP in Nijmegen verdwijnen.
De vakbonden zijn woedend over deze keuze van NXP. Het bedrijf zal zo de medewerkers die het wil behouden in de 3-ploegendienst kunnen plaatsen en de overigen in de 5 ploegendienst kunnen laten. “De volgende stap kan zijn dat alle mensen in de 5-ploegendienst naar huis worden gestuurd,” zegt Wim Brouwer, bestuurder van vakbond De Unie. “Zonder dat er sprake is van een eerlijke afspiegeling over alle medewerkers. Wij vinden het effect dat deze ongelijkheid heeft echt niet kan.”
Het effect van de maatregel is volgens Martijn van der Linden, woordvoerder van NXP Nederland, dat de mensen die in de ICN-8 fabriek werken, meer baanzekerheid krijgen. Voor de mensen in de ICN-5 fabriek is de kans dat ze ontslagen worden groter geworden. “We willen so wie so de beste mensen aan boord houden en stellen daarom ook een nieuwe opleidingseis.”
Volgende week loopt het sociaal plan van NXP af. De cao van NXP is als zes maanden verlopen maar heeft een jaar nawerking. Vakbonden raadplegen hun leden bij NXP volgende week over de verdere koers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee