Klonenbouwer mag verder procederen tegen Apple

Rechter William Alsup verwierp in november Psystars beroep op de Amerikaanse antitrustwetten, maar bood wel ruimte voor een aangepaste aanklacht. Dat liet Psystar zich geen tweemaal zeggen. Het bedrijf diende medio december een aangepaste aanklacht in met de stelling dat Apple de auteurswet heeft overtreden door het besturingssysteem Mac OS onlosmakelijk te koppelen aan zijn eigen apparatuur.
Afgelopen vrijdag gaf de rechter het groene licht voor voortzetting van de procedure. Hij oordeelt dat Psystar belang kan hebben bij de vaststelling dat Apple al dan niet misbruik van copyrights maakt, zowel met het oog op bestaande als toekomstige producten. Rechter Alsup liet doorschemeren dat als Psystar eventueel in het gelijk wordt gesteld, ook andere partijen pc’s met het Mac OS zouden mogen verkopen. Apple had in zijn aanklacht van november nog tien anonieme personen of bedrijven ervan beticht bij de ‘onwettige activiteiten’ van Psystar betrokken te zijn.
De behandeling van de zaak begint volgens schema pas op 9 november. Intussen gaat Psystar door met het aanbieden van diverse desktop-pc's met het Mac OS.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee