KPN brak de onderhandelingen over de nieuwe cao af omdat de partijen het niet eens konden worden. Breekpunt waren de afspraken over de gezamenijke nieuwe pensioenregeling. Volgens de bonden Abvakabo FNV, Qlix, CNV Publieke Zaak en VPP zijn de voorstellen van KPN een versobering van de regeling voor nieuwe medewerkers.
KPN en de bonden hebben het afgelopen jaar uitvoerig over de nieuwe pensioenregeling nagedacht. Gelijkwaardigheid en een stevige financiering was daarbij het uitgangspunt, zegt een woordvoerder van een van de bonden. De werknemersorganisaties zeggen dat KPN echter niet bereid is de financiële lasten te dragen. De pensioenrisico's verschuiven op termijn volledig van KPN naar de medewerkers en pensioengerechtigden, is de reactie van de bonden. De bonden stelden KPN na het afbreken van de onderhandelingen een ultimatum.
Het was de bedoeling dat er voor KPN en Getronics met ingang van 2011 een gezamenlijke cao en pensioenregeling zou komen. Omdat de kans dat die cao er tijdig komt kleiner is geworden door het cao-conflict van KPN, wil Getronics verder praten over zijn eigen cao, een eigen sociaal plan en een eigen pensioenregeling.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee