Dell koopt specialist in beheer datacenters

Het belangrijkste product voor datacenters van Scalent heet Infrastructure Manager. Met deze 'suite' van beheerapplicaties volstaat een enkele systeembeheerder om servers, opslagsystemen en netwerkcomponenten dynamisch toe te wijzen. Infrastructure Manager 3.2, geïntroduceerd in januari 2010, kan overweg met hypervisors van diverse leveranciers, waaronder VMware ESX, Hyper-V van Microsoft en Xen. De klanten zijn doorgaans grote ondernemingen en aanbieders van Software as a Service (SaaS).
Dell verkoopt de software van Scalent sinds september 2009 al onder eigen naam. Het is nu de bedoeling om de technologie van Scalent te integreren in de Advanced Infrastructure Manager (AIM) van Dell. Ook opslagspecialist EMC en Unisys zijn klanten van de Scalent-software.
Net als concurrenten als HP, IBM en Cisco werpt Dell zich steeds meer op als leverancier van een ‘geconvergeerde’ infrastructuur voor rekencentra. Daarin zijn computers, storage en netwerkapparatuur tot één centraal beheerd systeem aaneengesmeed. Bij Dell heet dit concept Virtual Integrated System en Scalent Systems rept van een Dynamic Infrastructure. Cisco noemt het Unified Computing System en HP heeft de mond vol van zijn Converged Infrastructure.
De overname van Scalent kan eind juli al worden afgerond, verwacht Dell. De ongeveer 40 werknemers van Scalent komen in dienst bij Dell, dat meer verkopers zal aanstellen om de overgenomen producten uit te venten.
De acquisitie past in de strategie van topman Michael Dell om zijn bedrijf minder afhankelijk te maken van de pc-markt. Op een bijeenkomst met analisten zei hij vorige week dat Dell in 2014 een omzet van 30 miljard dollar wil halen met producten en diensten voor grote ondernemingen. Afgelopen jaar was dat nog 16 miljard dollar. Een deel van deze groei zal uit overnames komen, aldus Michael Dell.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee