ACM handhaaft boete voor KPN
KPN kreeg de boete omdat het zijn plicht had verzaakt om concurrenten die gebruikmaken van het KPN-netwerk vooraf te informeren over de diensten die het aanbood aan eigen klanten. De concurrentie moet door die verplichting tijdig de kans krijgen om een vergelijkbaar aanbod te doen.

Shutterstock
Shutterstock
De aangevochten boete betrof een glasvezeltechniek waarmee beter internet en televisie kan worden aangeboden. Hier zou KPN van 2009 tot en met 2012 de fout in zijn gegaan. Een woordvoerster van KPN liet donderdag weten dat het bedrijf het nog altijd niet eens is met de lezing van de ACM en de hoogte van de boete. KPN gaat daarom in beroep.
Naast deze boete van 2 miljoen euro kreeg KPN destijds een boete van 6 miljoen euro voor vergelijkbare misstanden in de periode 2009-2013 bij de zakelijke dienst 'ISDN Lijnbewaking'. Hier tekende KPN ook bezwaar tegen aan, in die procedure is nog geen besluit genomen.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee