3 maanden tijd om uit 'safe harbour' weg te roeien

Door recente uitspraken van het Europees Hof is deze constructie, die vooral van belang is voor bedrijven die gebruik maken van een public cloudinfrastructuur, onhoudbaar geworden. Meer dan 4400 bedrijven in de EU gebruiken de safe harbour-constructie. Ze staan nu voor een fors probleem om ofwel technisch ofwel juridisch tot een oplossing te komen die de Europse privacytoezichthouder tevreden kan stellen.
Bilateraal overleg
Die oplossing hoeft echter niet noodzakelijkerwijze van henzelf te komen, want de verklaring die de toezichhouders uitgaven maakt gewag van de mogelijkheid dat de EU en de VS in gezamenlijk overleg zullen komen tot een oplossing. Maar zolang die er niet is, hangt de kwestie als een zwaard van damocles boven informatieverantwoordelijken bij de betreffende bedrijven.
Een mogelijke oplossing voor de betreffende bedrijven zou kunnen zijn het regelen van specifieke bedrijfsgebonden toestemming van de toezichthouder, een zogeheten binding corporate rule. Maar die vergt als regel gedetaillerde onderbouwing en wordt vooralsnog dan ook door nog geen honderd bedrijven in de EU bewandeld. Uitwijken naar andere landen buiten de EU zal als regel ook weinig soelaas bieden, omdat ook dan onduidelijk is in hoeverre de daar dan geldende privacy-mores wel de goedkeuring van de Europese regelgevers weg kan dragen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee