Windows XP nog in gebruik bij helft TechEd-bezoekers

Op de TechEd conferenties verzamelen zich hooggekwalificeerde IT-professionals die zich op de hoogte willen stellen van wat Microsoft in petto heeft. Niet bepaald het publiek waaronder verstokte gebruikers van een niet meer ondersteund besturingssysteem zijn te verwachten.
Toch bleek ruim de helft van de organisaties die zij vertegenwoordigden op de conferentie, nog Windows XP te gebruiken, volgens een peiling door Adaptiva. De redenen die zij het meest opgaven, vielen uiteen in de volgende categorieën:
- Incompatibiliteit van gebruikte applicaties met nieuwere besturingssystemen (29%)
- Gebrek aan tijd om de migratie goed uit te voeren (15%)
- Migratie vergt een te grote investering (4%)
- Te weinig geld/tijd voor het trainen van personeel (2%)
Slechts bij 15 procent van de organisaties werd gebruik gemaakt van Microsofts kostbare Extended Support. Dit is het programma waarmee Microsoft helpt een migratietraject op te zetten en in de looptijd daarvan alsnog zorgt voor de benodigde patches voor XP. Van de ondervraagden beaamde 25 procent de vraag of zij zich grote zorgen maken over de risico's van het gebruik van het verouderde besturingssysteem.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee