Overslaan en naar de inhoud gaan

Verwacht herstel chipmarkt kwam niet

Uit nieuwe cijfers van marktonderzoeker Gartner blijkt dat de verwachte opleving van de vraag naar halfgeleiders in het 2e halfjaar is uitgebleven. De orders waren in het 3e kwartaal beneden de verwachtingen voor het seizoen en prognoses voor het 4e kwartaal gingen uit van een verdere terugval.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Onderzoeksleider Steve Ohr constateert dat onzekerheid over de economie en aanhoudende ophoping van voorraden de chipindustrie dit jaar parten hebben gespeeld. Tot de hardst getroffen sectoren behoren de pc-industrie, geheugenchips, analoge en discrete componenten.

Fabrikanten van geheugenchips leden dit jaar de meeste schade. Makers van DRAM’s hadden last van snelle prijsdalingen, net als hun collega's die NAND-chips produceren.

PC-industrie voor het eerst in vele jaren onderuit

Voor het eerst in jaren zit de pc-industrie in een negatieve spiraal. De productie van nieuwe pc’s is in 2012 met 2,5 procent gekrompen ten opzichte van 2011. Smartphones blijven de sterkste groeimotor, al zijn ook daar tekenen van ‘volwassenheid’ zichtbaar. Dat laatste betekent dat steeds meer sprake is van een vervangingsmarkt.

Alleen Qualcomm en Broadcom groeien nog

  • Op de ranglijst van de 10 grootste halfgeleiderfabrikanten prijkt Intel voor het 21e jaar op rij bovenaan, al bezorgde de kwakkelende pc-markt het bedrijf wel een omzetdaling met 2,7 procent. Het marktaandeel van Intel (16,6 procent) is zelfs het hoogste ooit, want andere chipleveranciers moesten nog meer omzet prijsgeven.
  • Samsung liep averij op in 3 productgroepen: DRAM-geheugen, NAND flashgeheugen en geïntegreerde schakelingen (IC’s). Toch blijft Samsung met 8,4 procent marktaandeel ver voor op nummer 3 Qualcomm, dat de sterkste omzetgroei van de top-10 liet zien: bijna 30 procent. Qualcomm dankt dit succes aan zijn mobiele processors voor smartphones.
  • Van de top-10 wist verder alleen Broadcom (nummer 9) boven de nullijn te blijven. De fabrikant van communicatiechips zag de omzet met bijna 9 procent groeien, wat het marktaandeel op 2,6 procent bracht.


Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in