Smartphonemakers storten zich op 64-bits computing
Apple was de eerste smartphoneproducent die met de A7-processor, de 64-bits architectuur introduceerde bij smartphones. Dat deed de vraag rijzen rond het nut van zulke geavanceerde verwerking in een smartphone. Geen enkele app kan overweg met 64 bits-architectuur en bovendien bewijst de kracht van 64-bits-verwerking zich pas bij complexe applicaties die niet of zeer weinig op en smartphone zullen worden uitgevoerd.

Shutterstock
Shutterstock
Chipmaker TSMC, een van de grootste halfgeleiderleveranciers voor de mobiele industrie, zei eind vorige week bij de presentatie van de kwartaalcijfers dat er een duidelijke conversie is in de markt voor mobiele processorchips naar de 64-bits architectuur, de afgelopen 6 maanden.
Verschillende producenten kondigden al aan een 64-bits Android-toestel in voorbereiding te hebben. Nu TSMC spreekt van een conversie naar de productie van 64-bits processorchips, ligt het voor de hand dat de producenten het niet bij een enkel high-end toestel laten. Het wachten is nu op een 64-bitsversie van het Android-besturingssysteem. Er gaan geruchten dat Android 5 de hoogwaardige architectuur ondersteunt.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee