Overslaan en naar de inhoud gaan

Nieuwe gevaren voor Windows 7 en Server 2008

Het probleem in de SMB van Windows 7 kan een denial of service veroorzaken waardoor de belaagde machine crasht door het uitvoeren van een eindeloze 'loop'. Volgens Gaffié kan de zwakte via Internet Explorer worden gebruikt en aanvallers de mogelijkheid geven de firewall te omzeilen.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Gaffié maakte van de gelegenheid gebruik om Microsofts beveiligingsbeleid te beschimpen, in het bijzonder het programma voor secure development lifecycle (SDL). "This bug is a real proof that SDL #FAIL," schreef de onderzoeker in zijn blog posting. "Deze fout zou twee jaar geleden moeten zijn ontdekt door SDL, als die echt zou hebben bestaan."

Microsoft kwam vlak ervoor met een patch voor een andere kritieke fout in Windows Server 2008. Het probleem zit in dit geval in de License Logging Service (LLS). Misbruik kan een aanvaller toegang tot een server verschaffen via een anonieme netwerkconnectie en via een gemanipuleerde geheugenfout code uitvoeren op de server.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in