IBM ontdoet zich van chipfabrieken

GlobalFoundries is gevestigd in Californië en werd opgericht in 2009 door de overheid van Abu Dhabi. Het bedrijf is ontstaan uit de overname van alle chipactiviteiten van AMD. Het bedrijf heeft inmiddels 13.000 mensen in dienst en genereert een jaarlijkse omzet van zo'n 4,5 miljard dollar.
IBM wil de chipfabricage-eenheid graag kwijt als onderdeel van een grote reorganisatie waarin het concern zich toelegt op het leveren van software en diensten, al dan niet vanuit de cloud. Zo werden eerder al de pc-divisie en de x86-serverbedrijfseenheid verkocht aan Lenovo. De chipfabricage is een hoofdpijndossier voor IBM. De eenheid maakt nu jaarlijks een verlies van 1,5 miljard dollar, volgens een recent rapport van Bloomberg.
Volgens Bloomberg zoekt IBM ook een koper voor het bedrijfsonderdeel dat zich bezighoudt met software defined networking.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee