Elektronisch stemmen moet op papier
Met deze mededeling heeft de commissie, die in april van dit jaar in het leven werd geroepen, verslag uitgebracht aan minister Plasterk van BZK. De minister heeft het met waardering in ontvangst genomen en hij gaat zich nu beraden op een antwoord.

Shutterstock
Shutterstock
Lastige voorgeschiedenis
Het elektronisch stemmen in Nederland heeft een moeilijke voorgeschiedenis. "En daarom was de opdracht aan de commissie lastig. Ze is er toch in geslaagd om met een eenduidig advies te komen", aldus Plasterk
Voorgestelde werkwijze
De commissie ziet het stemproces op de volgende manier voor zich: met een stemprinter bepaalt de kiezer zijn of haar keuze en het apparaat produceert een papieren stembiljet. De stemprinter slaat de stem niet op en telt ook geen stemmen. Tellen gebeurt door de papieren stembiljetten te scannen. Het papieren proces moet leidend zijn.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee