Cegeka steekt 10 miljoen in nieuw datacentrum

Energiebesparing voorop
Het nieuwe datacenter moet het meest energie-efficiënte in Nederland worden. ICTroom en Cegeka hebben gekozen voor de hoogst efficiënte componenten inzake elektrische infrastructuur en koeling die momenteel beschikbaar zijn op de markt. Zo zal een redundante koelinstallatie het datacenter koelen met koude buitenlucht met behulp van een indirect Air2Air-principe van GEA. Hierdoor wordt het energieverbruik van de koelinstallatie met een factor zeven gereduceerd in vergelijking met klassieke koeling en is geen verontreiniging mogelijk van de IT-apparatuur. Toepassing van zonne-energie zorgt ervoor dat er minder energie uit het net betrokken hoeft te worden.
Redundante opzet
De technische infrastructuur wordt volledig dubbel uitgevoerd. Elk onderdeel kan worden onderhouden of vervangen zonder impact op de IT-systemen. Daarmee wordt het een zogeheten Tier 3-rekencentruin. De meest kritieke schakels in de stroomvoorziening worden zelfs in een hogere redundantie uitgevoerd dan volgens de Tier 3-classificatie vereist is en zijn in hoge mate geautomatiseerd en beveiligd door Siemens. De beschikbaarheid wordt hierdoor hoger dan 99,98 procent.
Het nieuwe datacenter heeft een schaalbare opzet volgens het IMD-concept van ICTroom, met een capaciteit van 750 kW per module waarin plaats is voor blokken van 160 racks. egeka investeers 10 miljoen euro in zijn nieuwe datacentrum; het moet juni 2015 in bedrijf zijn. Na oplevering zal ICTroom ook het onderhoud van de technische installaties voor zijn rekening nemen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee