Toshiba ziet af van Windows RT-tablet

Toshiba zegt nu dat het zich voorlopig wil concentreren op tabletcomputers met Windows 8. Die zijn uitgerust met een x86-processor van Intel of AMD. De meeste tablets met de x86-architectuur krijgen naar verwachting een energiezuinige processor van Intel, de Atom Z2760 met de codenaam Clover Trail. Maar bijvoorbeeld Asus gebruikt in zijn geplande Tablet 600 met Windows RT een quadcorechip van AMD.
HP zag al eerder af van Windows RT-tablet
De nieuwssite CNet memoreert dat HP een andere fabrikant is die al eerder besloot niet met een RT-tablet voor de dag te komen. HP zet naar verwachting wel zijn plannen door om tablets met Windows 8 te introduceren. Vorig jaar hing HP zijn tablet met het besturingssysteem webOS, de TouchPad, aan de wilgen.
Windows RT is een afgeleide versie van Windows 8 met beperktere mogelijkheden. De software is bedoeld voor microprocessors van de Britse chipontwerper ARM. Windows RT is uitsluitend voorgeïnstalleerd op apparatuur verkrijgbaar en niet als zelfstandig product, zoals Windows 8.
Windows RT is niet compatibel met bestaande Windows-applicaties
Windows RT is in tegenstelling tot Windows 8 niet compatibel met bestaande Windows-applicaties. Alle RT-toepassingen zullen dus nieuw ontwikkeld moeten worden. Microsooft bijvoorbeeld zorgt voor een speciale RT-versie van Office. Mogelijk speelt in de overwegingen van Toshiba ook het ontbreken van 'terugwaartse compatibiliteit' met gangbare Windows-software een rol.
Toshiba blijft volgens een woordvoerder wel de mogelijkheid voor producten met Windows RT “in de toekomst” onderzoeken door de marktomstandigheden in de gaten te houden.
Surface van Microsoft komt in 2 varianten
Microsoft ondervindt kennelijk geen leveringsproblemen voor zijn aangekondigde Surface-tablet. De Surface zal zowel in een variant met Intel-processor en Windows 8 als een model met ARM-processor en Windows RT verkrijgbaar zijn. De Surface met Windows RT wordt op 26 oktober verwacht, het model met Windows 8 en een Intel Core-processor begin 2013.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee