Surfacetablet voor 199 dollar lijkt onwaarschijnlijk

Een analist van marktonderzoeker IDC zei tegen Computerworld de genoemde prijs, alleen al gezien de kosten van de onderdelen, “behoorlijk onwaarschijnlijk” te vinden. Hij heeft vernomen dat een prijs rond 599 dollar aannemelijker is.
Conflict met andere fabrikanten van tablets dreigt
Bovendien zou een verkoopprijs van 199 dollar Microsoft direct in conflict brengen met computerfabrikanten die ook tablets met Windows RT op de markt willen brengen en onmogelijk kunnen meegaan met een prijs van 199 dollar. Deze ‘original equipment manufacturers’ (OEM’s) zijn toch al niet blij met de plannen voor de Surface. Een topman van Acer liet afgelopen week zijn ongenoegen daarover blijken. Acer wil begin 2013 een Windows RT-tablet op de markt brengen.
Een analist van J. Gold Associates ziet eerder gebeuren dat Microsoft het ontketenen van een prijsoorlog overlaat aan de OEM’s. Hij en de IDC-marktonderzoeker zijn het er wel over eens dat Microsoft met een prijs van 199 dollar een heleboel Surface-tablets zou kunnen verkopen. Dat zou de markt voor Windows-tablets kunnen openbreken, wat gunstig is voor het ‘ecosysteem’ van applicatieontwikkelaars.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee