Overslaan en naar de inhoud gaan

Sharp heeft primeur smartphone met IGZO-scherm

Het baanbrekende toestel, de Aquos Phone Zeta, ligt in november of december in Japan in de winkel. Telecombedrijf NTT DoCoMo, de grootste mobiele operator van het land, gaat hem verkopen als onderdeel van zijn ‘Next’-serie.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Pronkstuk van de Aquos met typenummer SH-02E is het IGZO-scherm met een doorsnee van 4,9 inch (12,45 cm) en een resolutie van 1280 x 720 pixels. De afkorting staat voor indium gallium zinkoxide, een halfgeleider die als basis voor ‘thin film transistor’ (TFT) beeldschermen kan worden gebruikt. Elektronen kunnen in het nieuwe materiaal 40 keer zo snel verplaatsen als in het doorgaans voor lcd-panelen gebruikte ‘amorf silicium’ (a-Si).

Kleinere pixels, nauwkeuriger touchscreen

De IGZO-technologie maakt het mogelijk schermen met kleinere transistors - en daardoor ook met kleinere pixels - te fabriceren. Op die manier passeren er meer pixels op hetzelfde oppervlak, wat een scherpere indruk oplevert. Een ander voordeel is de verhoogde accuratesse en gevoeligheid van de aanraakgevoelige laag doordat deze minder last heeft van storing door de overige elektronica in het toestel.

Lagere verversingsfrequentie spaart batterij

De smartphone krijgt een batterij met een capaciteit van 2320 mAh. Dat moet genoeg zijn om bij normaal gebruik 2 volle dagen te werken voordat bijladen noodzakelijk is. Volgens Sharp is de telefoon in staat om de verversingsfrequentie van het scherm te verlagen zolang er een statische afbeelding op het scherm staat. Dit zou het energieverbruik drastisch verminderen.

De nieuwe smartphone heeft verder een quad-coreprocessor, de Qualcomm Snapdragon S4 met een kloksnelheid van 1,5 GHz die is geoptimaliseerd voor een laag energieverbruik. De ingebouwde camera heeft een ongebruikelijk hoge resolutie van 16 megapixel. Het besturingssysteem van de SH-02E is Android 4.0.

IGZO-technologie ging vooralsnog aan iPad voorbij

Sharp kondigde in april van dit jaar aan dat het met de massaproductie van IGZO-panelen op diverse formaten (7 inch, 10 inch en 32 inch) was begonnen. Er doen al sinds het voorjaar geruchten de ronde dat Apple voor het Retinascherm in zijn iPads de IGZO-technologie zou willen toepassen. Degenen die voorspelden dat de iPad 3 zo’n scherm zou hebben, kwamen bedrogen uit. Een van de volgende kandidaten is de iPad Mini, die volgens bronnen in de toeleveringsketen in aantocht is.


Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in