Sharp begint met productie nieuw type lcd's

Een woordvoerder van Sharp bevestigde tegen persbureau Bloomberg dat de fabricage van IGZO-schermpjes deze maand is begonnen in zijn fabriek in Tenri, een stad in centraal Japan. Sinds maart produceert Sharp dit type lcd-panelen al voor pc’s, monitoren en tablets, maar het wil nog niet erg lukken om afnemers voor deze grotere schermen te vinden.
Een belang in de productie van 'gewone' lcd-panelen voor tv-toestellen is al verkocht aan de Taiwanese contractfabrikant Foxconn. Sharp hoopt op een terugkeer naar winstgevendheid door zich te concentreren op de geavanceerde IGZO-technologie.
Productie van lcd-panelen is zwaar verliesgevend
Sharp is de grootste Japanse fabrikant van platte beeldschermen, maar lijdt zwaar verlies op deze activiteit. Dit boekjaar dreigt het bedrijf hierdoor als geheel voor de tweede keer achtereen in de rode cijfers te belanden. In augustus kondigde Sharp aan een verlies van 250 miljard yen (2,4 miljard euro) te verwachten.
Een analist van Barclays zei tegen Bloomberg dat Sharp sterk afhankelijk is van het vergroten van de verkoop van kleine en middelgrote lcd’s om zijn inkomsten in het volgende boekjaar – dat op 1 april 2013 begint - op te vijzelen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee