De iPhone 5s is de eerste smartphone van Apple die werkt met een 64-bits processor, in dit geval de A7. Experts betwijfelen of de gebruiker veel merkt van de overstap naar een andere chipgeneratie. Wie het wel meteen zullen merken, zijn de ontwikkelaars van apps. Hun code voor de nieuwe 64-bits wereld zal niet werken op een smartphone met een 32-bits chip. Wel kan een oudere 32-bits app worden gebruikt op 64-bits hardware, mogelijk met iets snelheidsverlies.
De overstap naar 64 bits impliceert, dat er twee groepen apps aanwezig moeten zijn. Een voor de oude 32-bits apparatuur en een voor de nieuwe smartphones. Een bijkomend facet is, dat 64-bits processors meer energie nodig hebben dan een 32-bits chip. De accu van de smartphone zal sneller leeg raken. Of de ontwerper van het apparaat moet er een grotere accu in zetten, waardoor het gewicht dan weer toeneemt. Een voordeel is weer wel, dat een 64-bitter veel meer geheugen rechtstreeks kan adresseren dan de 4 GB waar een 32-bits processor blijft steken.
'Het duurt nog wel even'
De plannen van Samsung om over te stappen op 64-bits werden bekendgemaakt door bestuurder Shin Jong-kyun van het bedrijf. Hij gaf een interview aan de krant Korea Times. Hij maakte er wel de kanttekening bij, dat de overstap niet op stel en sprong wordt gemaakt.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee