Justitie New York eist diefstalbeveiliging mobieltjes

Schneidermann zegt in een brief aan Apple-topman Tim Cook niet te begrijpen waarom fabrikanten zoals Apple die zulke geavanceerde elektronica kunnen ontwikkelen niet tegelijk technologie kunnen bedenken die gestolen toestellen onklaar maakt. Schneidermann zou "extra bezorgd" zijn mocht blijken dat de fabrikanten extra omzet hadden genoten dankzij vervanging van gestolen toestellen.
Moord en steekpartijen om iPhones
In zijn brief haalt de hoogste justitiefunctionaris in New York het voorbeeld aan van een 26-jarige medewerker van het Museum of Modern Art in Manhattan, die in april vorig jaar op weg naar huis werd vermoord om zijn iPhone te kunnen stelen. Begin dit jaar werden drie mensen in de metro neergestoken tijdens een ruzie over een iPhone.
In de brief aan Eric Schmidt, bestuursvoorzitter van Google, constateert de openbare aanklager dat de smokkel van gestolen apparaten naar het buitenland hand over hand toeneemt. Er is in New York zelf ook een bloeiende zwarte markt ivoor gestolen mobieltjes. Dat betekent volgens Schneidermann dat de toestellen "in tegenstelling tot de bewering op uw website" niet onbruikbaar worden" [na diefstal].
Tussen 1 april en 23 september 2012 zijn volgens de politie van New York (NYPD) bij 11.447 voorvallen Apple-producten gestolen. Dat waren er 40 procent meer dan in de vergelijkbare periode in 2011. Het aantal zware misdrijven steeg in dezelfde periode maar met 4 procent.
Opsporen gestolen toestel wel mogelijk
Opvallend is dat de openbare aanklager niet ingaat op maatregelen die Apple en andere fabrikanten al hebben getroffen om diefstal tegen te gaan. Apple bijvoorbeeld heeft de gratis dienst 'Find my iPhone' ontwikkeld, waarmee gebruikers via een ander iOS-toestel de locatie van een gestolen iPhone kunnen achterhalen en eventueel de inhoud kunnen wissen. Dat maakt de iPhone echter niet definitief onbruikbaar voor anderen dan de rechtmatige eigenaar. Het toestel kan ook nog steeds worden uitgeschakeld om het onvindbaar te maken via het mobiele netwerk.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee