Aanbieders dumpen Windows RT-tablets

Modellen van Dell, Asus en Lenovo in prijs verlaagd
De basisprijs van de Dell XPS 10, een tablet met Qualcomm-processor en Windows RT, is in Amerika met 50 dollar verlaagd naar 449 dollar. Dan zit er een SSD van 32 GB in. Het model met 64 GB opslagcapaciteit is zelfs 100 dollar goedkoper geworden en kost nu 499 dollar. In Nederland kost de XPS 10 met 32 GB vanaf 399 euro inclusief btw.
Webwinkel Amazon verkoopt de VivoTab RT van Asus met 32 GB nu voor 382 dollar. Andere Amerikaanse (web-)winkels vragen er 549 dollar voor. Bij de introductie kostte deze tablet nog 599 dollar. De elektronicaketen NewEgg heeft de VivoTab RT zelfs uit het assortiment gehaald.
Lenovo biedt zijn IdeaPad Yoga 11 deze week aan voor 599 dollar, 200 dollar onder de oorspronkelijke prijs. Bij Amazon is een andere uitvoering van dezelfde tablet al voor 500 dollar verkrijgbaar.
Microsoft handhaaft prijs Surface RT
Alleen Microsoft lijkt zich aan de prijsverlagingen te onttrekken. De Surface RT kost in de webwinkel van het bedrijf nog steeds 499 dollar. Microsoft bood daar tot voor kort ook de de VivoTab RT van Asus aan, maar die is uit de etalage gehaald. Wel is de Yoga 11 nog leverbaar.
Vorige week meldde de Taiwanese site DigiTimes dat Microsoft vanwege de teleurstellende resultaten de ontwikkeling van Windows RT al heeft gestaakt, wat Microsoft weer ontkende. Fabrikanten als Acer en Nvidia hebben hun teleurstelling geuit over Windows RT.
Marktonderzoeker IDC constateerde kortgeleden dat de verkoopcijfers laag zijn en dat consumenten niet overtuigd zijn van de 'waardepropositie' van RT-tablets. Microsoft heeft ook het verschil met Windows 8 niet goed voor het voetlicht gebracht en niet duidelijk uitgelegd dat bestaande Windows-applicaties niet werken op RT-tablets.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee