HP verwacht de overname in de tweede helft van dit jaar af te ronden, als de aandeelhouders van EDS en de toezichthouders in de verschillende landen waar de combi actief is instemmen. Overigens betaalt HP de aandeelhouders maar een kleine premie.
Zijn bod ligt slechts 4 procent boven de slotkoers van het aandeel EDS van gisteravond.
EDS blijft een apart bedrijfsonderdeel en blijft ook zijn eigen naam voeren. Het hoofdkantoor blijft gevestigd in Plano, Texas, en de dagelijkse leiding blijft in handen van de huidige chief executive officer Ronald A. Rittenmeyer. Rittenmeyer wordt lid van de directie van HP en zal daar rapporteren aan HP-topman Mark Hurd.
Met de overname van EDS verdubbelt HP zijn dienstverleningstak. In 2007 hadden de bedrijven samen een omzet van 38 miljard dollar in IT-diensten. Die omzet werd behaald met 210.000 medewerkers in meer dan tachtig landen. Tesamen krijgen ze IBM in het vizier, dat in 2007 54 miljard dollar aan IT-diensten verdiende. Tweederde daarvan had betrekking op technologiediensten, waarin de combinatie HP-EDS zich het sterkst profileert.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee