Boston stapt over van het 'on premise' e-mailsysteem Microsoft Exchange naar de cloudgebaseerde oplossing van Google. Alle medewerkers bij de stadskantoren zijn over. Ook de volledige politiemacht en al het onderwijzend personeel dat bij de stad in dienst is, heeft een eigen Google Apps-account. Dat geldt ook voor de 50.000 studenten.
Bill Oates, CIO van de gemeente Boston, legt uit in een blog wat volgens hem de voordelen zijn van deze cloud-oplossing. "Het was duidelijk het voordeligste, goed te ondersteunen platform dat ook aan onze toekomstige wensen kan voldoen." Bij de selectie werd vooral gekeken naar kosten en technische mogelijkheden. Google Apps kreeg hierbij de voorkeur omdat het “met een een veilige cloudomgeving aan de behoeftes kan voldoen van een snel veranderende stad."
Volgens Oates is Google Apps stabieler en veiliger dan de oude configuratie op Exchange-servers. Onderhoud, upgrades en patches zijn nu niet meer nodig, zo voert hij aan. Hij is er ook van overtuigd dat “Googles veilige, FISMA-compliant cloudomgeving ervoor borg staat dat de data van de stad veilig en afgeschermd zijn.”
Niet in Zweden
Medio vorig jaar besloot de Zweedse toezichthouder Datainspektionen nog dat Zweedse overheidsinstellingen geen gebruik mogen maken van Google Apps. De toezichthouder heeft onder meer als bezwaren dat onduidelijk blijft in hoeverre Google de informatie kan doorzoeken die de gemeentes hebben opgeslagen. Ook is niet geregeld en verzekerd dat de gegevens bij beëindiging van het contract gewist worden van Googles systemen.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee