Hij ging met een cheque van 37.500 euro naar huis. Het bedrijf van dr.ir. Sebastiaan Boers (32), een start-up van de TU/e, heeft het 'FlexiMould' systeem ontwikkeld. Dit is ontwerpsoftware die een vormbare matrijs aanstuurt waarmee snel producten kunnen worden gemaakt. Eerder dit jaar won het bedrijfje ook al een tweede fase Valorisation Grant van technologiestichting STW.
Duurzame innovatie Boers promoveerde in 2006 op zijn aanpasbare matrijs. Het werkt als een pennenbord dat de vorm aanneemt van hetgeen er in gedrukt wordt. In de vorm wordt kunststof gegoten. Doordat met FlexiMold niet voor elk product een vorm nodig is, bespaart het systeem energie, grondstoffen en geld. Volgens de jury is het daarom 'een perfect voorbeeld van een duurzame innovatie'.
De prestigieuze innovatieprijs wordt sinds 2002 uitgereikt door de Rabobank om koplopers in het midden- en kleinbedrijf op het gebied van duurzame innovatie vooruit te helpen. Er waren 443 inzendingen voor de wedstrijd, waarvan er 10 doorgingen naar de finale in het Octrooicentrum in Rijswijk. Op de eerste plaats eindigde dit jaar een aspergesteekmachine en de derde prijs ging naar de 'pharmafilter', een filtersysteem voor ziekenhuizen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee