Televisie biedt de AppStores nieuwe kansen

Yahoo laat naar verwachting vandaag op de show een widget-platform zien dat speciaal is ontwikkeld voor gebruik op de ethernettelevisie. Net als de producenten van mobiele telefoons ontwikkelaars in staat stellen hun eigen applicaties te bouwen en te verkopen in een 'AppStore', stelt Yahoo dit platform open voor derden. Ook Sony, LG, Samsung en Vizio hebben een widget-programma ontwikkeld en stellen een software development kit (SDK) ter beschikking aan geïnteresseerde softwareontwikkelaars.
Panasonic en LG bijvoorbeeld kondigden op de CES aan high-definition videovergadersoftware voor hun tv's te maken in samenwerking met Skype. Dat biedt de mogelijkheid vanaf de bank te videobellen met bekenden zonder extra apparatuur te hoeven installeren.
Mitsubishi, Sanyo, Sharp en Toshiba toonden gisteren Vudu Apps, een platform waarmee video, maar ook muziek op verzoek kan worden afgeleverd op tv's en dat de mogelijkheid biedt makkelijk foto's te bekijken en delen in sociale netwerken.
Overigens is in de praktijk het aantal pc's met ethernetaansluiting nog niet groot, namelijk zo'n 20 procent van de nieuw verkochte tv's in de Verenigde Staten volgens verwachtingen van de Consumer Electronics Association. Dat percentage loopt echter wel snel op tot 50 procent in 2013.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee